October 28, 2021, 6:30 am

Секоја чест: Ученик од Пpилеп ја помина конкypeнциjaта од 48.125 yченици од cветот и ќе се натпpeвapyва во финалето на Меѓунapoдниот натпpeвap по англиcки jaзик

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На Меѓународниот натпревар по англиски јазик Hippo English Language Olympiad, на кој учествуваа 48,125 учецници од 42 земји, ученик од ООУ “Климент Охридски” Прилеп се пласираше во финалето.

186 учесници од целиот свет влегоа во финалето, а помеѓу нив е и нашиот Даниел Дамески и ќе не’ претставува на финалниот натпревар во Италија.

Под менторство на наставничката Зорица Трајаноска, Даниел ќе ги претставува Прилеп и Македонија, а ние сме неизмерно горди на вакви вредни ученици.

Даниел со среќа!

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This