СЕКОЈА ЧЕСТ: 5 годишната Лена ја пее „Ој ти момче Охриѓанче“, со поддршка од мама Зарина Првасевда

Поврзано

(Видео) НЕОБИЧНО ПРИЈАТЕЛСТВО: Кучето Медо си донесе срнче од шумата

Верувале или не, нешто невидено се случи: кучето Медо донесе мало срнче во домот на Кире Радески, кој неколку...

ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН НЕ ОЧЕКУВА ВЕЧЕР: По 21 часот ќе можете да го погледнете зaмрaчyвaњeтo на Месечината

Помрачување на Месечината се случува кога Месечината е полна, а нејзината светлина е блокирана од сенката на Земјата. Тоа...

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ГЛЕТКА: Делфини го разубавија брегот на Халкидики

Во Грција уживал и морскиот свет во периодот пред да се отворат плажите – камерите уловиле делфини како уживаат...

Мајката многу добро ја паметиме по нејзиниот моќен глас на Шар Планина (клик тука).

Зарина Првасевда напиша:

„Садам здраво семе / здрави фиданки –
зошто сакам дебела сенка во подоцнежни години! Ова е Лена – има само 5 години 🙂 Се декларира како мој фан, во слободно време ги слуша и ги знае сите песни што ги пејам а тоа е неизмерна радост за мене, па ја користам приликата што ми ја дава со близина за едукација (здрави програми и насоки).
За едно 10тина години од сега, ви ветувам ново видео каде ќе сме на иста голема сцена заедно (… ќе пееме традиционална музика, се разбира 🙂 )!
Убав ден ви сакаме со ‘Ој ти момче Охриѓанче’“

Садам здраво семе / здрави фиданки – зошто сакам дебела сенка во подоцнежни години! Ова е Лена – има само 5 години 🙂 Се декларира како мој фан, во слободно време ги слуша и ги знае сите песни што ги пејам а тоа е неизмерна радост за мене, па ја користам приликата што ми ја дава со близина за едукација (здрави програми и насоки).За едно 10тина години од сега, ви ветувам ново видео каде ќе сме на иста голема сцена заедно (… ќе пееме традиционална музика, се разбира 🙂 )! Убав ден ви сакаме со ,, Ој ти момче Охриѓанче'' ! 💚

Julkaissut Zarina Prvasevda Torstaina 17. lokakuuta 2019

Актуелно

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

ЏАБЕ КАРАНТИНОТ: Над 700 луѓе во изолација за само 24 часа, а дури 200 луѓе го прекршиле полицискиот час во земјава

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.06) на територијата на Република Македонија на 722 лице им се издадени решенија за изолација, а 185 лица потпишале...

СЗО ГИ СМЕНИ НАСОКИТЕ: Маските да се носат задолжително и тоа да носат маски од ткаенина на лице, а не медицински маски

Светската здравствена организација ги ажурираше упатствата за да им препорача на владите за да ги поттикнат сите луѓе да носат заштитни маски на јавни...

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово 26 - Дебар 1 - Штип 15 -...

Повеќе вести