СЕКОЈ ДЕН ОДEЛА ПEШKИ ПО 44 КИЛОМЕTPИ ДО РАБОТА И НАЗАД: Oд анoнимeн пар добилa нeoчекуван подapoк

Поврзано

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

ЗАБАВА(Видео) Неверојатна сцена: Орел грабна ајкула

Посетителите на плажа во Јужна Каролина присуствувале на речиси неверојатен настан – тие виделе орел што грабнал ајкула од...

Младата келнерка Адријана Едвардс од Тексас добила неочекуван подарок.

 

 

Пред неколку денови споменала пред гостите дека штеди пари за да купи автомобил, бидејќи морала да пешачи 22 километри дневно за да стигне до ресторанот каде што работи и да се врати назад, а тоа трае отприлика 5 часа.

Еден пар кој сакал да остане анонимен, после краток разговор со келнерката одлучил да ѝ помогне. Го напуштиле ресторанот и неколку часа подоцна одлучиле да се вратат со автомобил и да ја изненадат Едвардс давајќи ѝ ги клучевите од автомобилот.

Кога го видела подарокот, девојката заплакала од вoзбуда. Поточно, на почетокот била малку збунета, бидејќи не знаела дали станува збор за шега. Парот ѝ ги врачил клучевите од новиот автомобил, не барајќи ништо за возврат, освен да му врати услуга на некој на кој му е потребно.

-Сè уште мислам дека сонувам. Секои два часа гледам низ прозорецот за да видам дали автомобилот е тука, вели младата девојка, која сега до работа не мора да пешачи со часови.

 

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести