СЕКОЈ ИЛИНДЕН ИМА СВОЈА ПАРОЛА: 1903 беше „Смрт или слобода!“, овој е „Бојкотирам!“

  • August 2, 2018

Аналитичарот и екс пратеник повторно со својот Фејсбук статус ги запали социјалните мрежи. Имено тој потсетува дека паролата Слобода или Смрт е мотото на Илиденците во 1903 година, но вели секој Илинден има своја парола, сега вели тој паролата на Илинден е Бојкотирам.

-Паролата Слобода или Смрт е мото на Илинденците 1903!
Паролата #Бојкотирам е мото на Македонците 2018!
Честит и вековит Илинден Македонијо, напиша Александар Пандов на Својот Фејсбук профил.

Претходно «
Следно »