СЕЛА: Успеавме да вметнеме неколку измени во рамките на процесот за Северна

Поврзано

Koнтpoвepзниoт coвeтник нa Заев, Александар Обрадовиќ, e нoвиoт диpeктop нa EЛEM тpejд

Ќерката-форма на ЕСМ, ЕЛЕМ трејд од денеска официјално има нов директор. За прв човек на фирмата специјализира за трговија...

Bpaбoтeни вo cпopтcки oблoжyвaлници: „Издpжyвaмe фaмилии, плaќaмe кpeдити и бapaмe caмo дa paбoтимe“

Вработените во спортски обложувалници денес одржаа прес-конференција пред Владата на Македонија, на која ги изнесоа своите ставови во врска...

Oфициjaлнo: Bлaдaтa дoнece oдлyкa – пoлицcки oд пoлнoќ дo 4 чacoт, ќe paбoтaт и тepeтaнитe

По препорака на Главниот кризен штаб, Владата денеска одлучи полициски час да има само четири часа во едно деноноќие,...
- Advertisement -

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села по завршувањето на седницата за уставни промени изјавил дека нема друга алтернатива освен ЕУ и НАТО.

Секако дека немаше друга алтернатива освен да го продолжиме патот кон НАТО и ЕУ. Овој беше многу важен момент за кој беше известена јавноста, важен чекор кон овој важен пат. Се разбира дека успеавме да вметнеме неколку измени во рамките на овој процес. Уште еднаш се докажа дека нема непроменливи работи и дадовме придонес ова општество да се чувствува еднакво и поправедно. Можеше да се направи и повеќе, но за жал недостигаше унифицирањето на албанскиот политички фактор. Кога ова го кажувам, мислам на сите и на тие кои се дел од Владата, истакнал Села за ТВ21.

Latest News

Повторно висока бројка на пoчинaти, регистриран е 171 нов случај на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.357 тестирања, а...

More Articles Like This