Селото на Попај во Малта е вистинска атpakција за туристи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во северозападниот дел на Малта се наоѓа мала скриена атракција позната како „селото на Попај“.

Колоритното и живописно место било изградено за филм за Попај морнарот во 1980 година. По завршувањето на снимањето, филмскиот сет бил оставен како подарок за локалното население и до ден-денес служи како отворен музеј за посетителите.

Поради уникатниот изглед, ова е атрактивна дестинација за сите туристи кои ја посетуваат Малта.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This