September 28, 2020, 10:44 pm

СЕМЕЈНА ДPAMA ВО ДОМОТ АЦЕВСКИ: Вmeшана и трета личност

Поврзано

Ковачки: Некој сака да заборави дека СДСМ беа лојални поcлушници на Белград

Полковникот и член на Извшрниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки во своето готување во телевизија Алфа истакна дека некој...

Ковачки: Шекеринска доби на подарок од Боки 13 кондури од 2 илјади евра, а го лaжaт народот со ваучери од 6 илјади денари

Говорејќи за ckaндалите на актуелната власт, полковникот Драган Ковачки ја потсети јавноста на подароците кои ги добивала Радмила Шекеринска...

Докторатот на Јетон Шаќири на 21 година бил тexничка гpeшкa

Министерот за информатичко општество, Јетон Шаќири, денеска на првата официјална прес конференција соопшти дека дошло до техничка грeшка при...
- Advertisement -

Синоќешниот повик за помош до полицијата, денеска се претвори во вистинска драма. Порталите осамнаа со наслови: „Пратеник од СДСМ си ја претепал сопругата“и „Пратеникот насилник сакал да и` ги земе децата на сопругата“. Се шпекулираше со детали и изјави од соседи дека тоа не е првпат и дека пријави имало и порано, пренесува Телма.

Пратеникот, кој доаѓа од скопски Ѓорче Петров, тврди дека намало ниту физичко, ни психичко или какво било друго насилство. Изнесувајќи интимни детали, раскажа дека неговата сопруга, со која веќе подолго време не живее заедно, повикала полиција поради недоразбирање.

Сопругата Марија не сакаше да даде изјава пред камера. Во телефонски разговор ни кажа дека нејзиниот сопруг никогаш не бил насилен, имале расправии, но секогаш ги решавале мирно. Тврди дека не го пријавила него, туку трета личност, која била присутна за време на расправијата и, според неа, ги направила сите проблеми. Не знаеше да објасни зошто во полицискиот билтен стојат иницијалите на нејзиниот сопруг, а не на таа трета личност. Подоцна двајцата се огласија и на фејсбук, со што и таму предизвикаа лавина од секакви коментари.

Latest News

Ковачки: Некој сака да заборави дека СДСМ беа лојални поcлушници на Белград

Полковникот и член на Извшрниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки во своето готување во телевизија Алфа истакна дека некој...

Ковачки: Шекеринска доби на подарок од Боки 13 кондури од 2 илјади евра, а го лaжaт народот со ваучери од 6 илјади денари

Говорејќи за ckaндалите на актуелната власт, полковникот Драган Ковачки ја потсети јавноста на подароците кои ги добивала Радмила Шекеринска од Боки 13 како и...

Докторатот на Јетон Шаќири на 21 година бил тexничка гpeшкa

Министерот за информатичко општество, Јетон Шаќири, денеска на првата официјална прес конференција соопшти дека дошло до техничка грeшка при поднесување на документите на мојата...

Се огласи Пандев за состојбата со коронавирусот во клубот

Вечерва излезе веста за хаосот со Ковид-19 во екипата на Џенова. Имено, во Џенова се потврдени дури 14 случаи (8 фудбалери). Со оглед дека следи...

Мижите и се ситите на нeпрaвдaта врз Јанкуловска, ама аплаудирате на kpиминал и kopупција овие две години

Сите што мижите и се ситите на нeправда каде што Гордана Јанкулоска е ставена во затвop за Мерцедес набавен 20 пати поефтино од колите...

More Articles Like This