November 28, 2021, 9:09 am

Семејството вo пaниka: Пoлициjaтa co дeнoви гo бapa, oд нeгo ни тpaга ни глac

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Семејството во паника, полицијата во потрага. Никој не знае каде е славниот пејач Дарко Лазиќ.

Од него нема ни траг ни глас, а на телефон е недостапен. Полицијата го бара откако откри автомобил од 2015-та година, кој и го купил на поранешната сопруга Ана Севиќ, а кој сега има лажна регистрација.

-Полицијата сака да разговара со Дарко, ама тој не се одзива на повиците и телефонот му е недостапен, иако исклучително е активен на социјалните мрежи, а како што дознаваат домашните медиуми, не престојува ниту во родниот Брестач. Го нема никаде. Едноставно, никој не знае каде се наоѓа. Дома не си доаѓа неколку денови. Полицијата не може да му влезе во траг. Порано никогаш не исчезнувал вака, па сите се загрижени, пренесуваат српските медиуми.

Latest News

Максо пак paзочаран од СДCM

Официјално, на синоќешната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори...

More Articles Like This