September 28, 2021, 10:33 am

Семејство едвај се спacи по 3aпалено стрниште кај Чешиново-Облешево

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Семејство кое било во автомобил во дефект на патот Штип-Кочани за влакно се спаси од запалено стрниште од земјоделци од Чешиново-Облешево.

Пожарникарите од Кочани веднаш интервенирале, а семејството било хоспитализирано во кочанската болница, каде им биле санирани повредите. Од пламените јазици, целосно изгорел нивниот автомобил, а биле спасени повеќе куќи и бензинска пумпа во Облешево.

Latest News

20-гoдишнo мoмчe ја кpeнaлo пoлициjaтa нa нoзe: Избeгaл oд зaтвopoт вo Струмица, гo фaтилe во Кочани

Полициски службеници од ОВР Кочани денеска околу 1:30 часот во Градскиот трговски центар во Кочани го пронашле и привеле...

More Articles Like This