September 27, 2020, 9:41 pm

СЕПАК ПОСТОЈАТ ЛУЃЕ: Сузана бескрајно благодарна после случката на Бит пазар

Поврзано

Легендарен говор на Тодор Павлов: По повод испраќањето на посмртните останки на Гоце Делчев за Скопје

Говор на Тодор Павлов (родум од Штип), одржан на 07.10.1946 г. во Народниот театар на Софија на свечено собрание,...

Македонците со истечен пасош низ светот нема скоро да дојдат до патна исправа

Македонските граѓани кои се наоѓаат во странство а на кои им е истечен пасошот нема во скоро време да...

(Видео) Телевизија од Дубровник за „скриеното богатство на Македонија“

Либертас телевизија (ЛТВ) од Дубровник со прилог за изложбата на македонски народни носии насловена „Скриеното богатство на Македонија –...
- Advertisement -

Статус на Сузана Миноска во групата Ѕид на сooбраќајниот срам.

Сакам да се заблагодарам на еден млад господин кој синоќа околу 7:30 ч, пред Бит пазар ме виде паднaта на земја, застана, праша дали ми треба пoмош и ме однесе во Градската болница.

Не видов ни кола ни таблички. Бескрајно сум благодарна за помошта и љубезноста, а ногата била скршена.


Сличен случај имавме и деновиве кога старец во Скопје паднал на улица и според кажувањето на оние кои ги виделе никој не застанал да му помогне. По некое време лежење на тротоар маж со автомобил застал да провери што е со човекот. Му помогнал да стане и го однел дома.

Уште една потврда колку сме хумани и сочувствителни кога некој друг е во опасност.

 

Latest News

Легендарен говор на Тодор Павлов: По повод испраќањето на посмртните останки на Гоце Делчев за Скопје

Говор на Тодор Павлов (родум од Штип), одржан на 07.10.1946 г. во Народниот театар на Софија на свечено собрание,...

Бугарија официјално стана неприкocновен европски шампион во кopyпција

Конечно, Бугарија го стори тоа. По долгогодишно натпреварување со Романија, Бугарија официјално стана неприкосновен европски шампион во корупција. Ова не е признаено од една, туку...

Македонците со истечен пасош низ светот нема скоро да дојдат до патна исправа

Македонските граѓани кои се наоѓаат во странство а на кои им е истечен пасошот нема во скоро време да дојдат до патна исправа. Иако...

(Видео) Телевизија од Дубровник за „скриеното богатство на Македонија“

Либертас телевизија (ЛТВ) од Дубровник со прилог за изложбата на македонски народни носии насловена „Скриеното богатство на Македонија – убавина што не познава граници“. Експонатите...

(Фото) Ерменските свештеници спремни за вojна: Се вооружуваат и ги рушат турските беспилотни летала

Свештенството во Ерменија се мобилизира и најавува директно учество во војната. Фотографии како овие почнуваат вирално да се шират по социјалните мрежи. Герилски свештеници...

More Articles Like This