Сергеј Варошлија се дрзна да ја коментира својата поранешна девојка Надица Георгиева

Поврзано

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

Надица Георгиева, една од најуспешните македонски манекенки и сопственичка на модната агенција „Моделс Ин“ , се најде во емисијата „Мода“ на своето долгогодишно поранешно момче, модниот критичар Сергеј Варошлија.

Тоа што Георгиева беше во неговата селекција за коментар навистина изненади, а на „тапет“ беа нејзините нејзините најнови фотографии од фотосесијата за колекцијата на македонскиот моден дизајнер Игор Марков.

Сергеј имаше само пофални зборови за Надица и убаво се расплени досега го опишуваше нејзиниот изглед и појава.

Надица Георгиева, една од најуспешните македонски манекенки и сопственичка на модната агенција „Моделс Ин“ , се најде во емисијата „Мода“ на своето долгогодишно поранешно момче, модниот критичар Сергеј Варошлија.

Тоа што Георгиева беше во неговата селекција за коментар навистина изненади, а на „тапет“ беа нејзините нејзините најнови фотографии од фотосесијата за колекцијата на македонскиот моден дизајнер Игор Марков.

Сергеј имаше само пофални зборови за Надица и убаво се расплени досега го опишуваше нејзиниот изглед и појава.

„Уауу! Познат лик во „чак“ поза! Ако некој знае да направи „чак“ тоа е она. Ако некој знае да го направи тоа најубавото и најфиното и најсофистицираното, а притоа да покаже и рамо и раце и деколте и гради и нозе и сè, а притоа да нема ништо вулгарно во себе, туку се тоа да е толку женствено и толку сензуално, тоа е она. Мене и од лични и од професионални причини ми многу драго што после 10 години првпат гледам дека е перфектно стилизирана. Со неа е многу тешко да се работи, заради тоа што е многу професионална, голем познавач на модата, меѓутоа има посебен сензибилитет, посебен вкус, и во последните 10 години многу дизајнери пробале да ја облечат и да ја исфотографираат во разно разни креации, меѓутоа едноставно не успеале.

Ова е нешто најдобро до сега што сум го видел од оваа дама. Браво, секоја чест и на линијата на тело и на колорот, на позата, фотографијата… Тука не застана, па откако ја пушти снимката која Георгиева одамна ја снимаше за ТВ Пинк се надоврза со ласкавите епитети, но и прати и поздрав.

-Мислам дека не ја гледа емисијата, меѓутоа верувам дека веројатно ќе го пропрати ова мое издание и ќе го искористам ова да ја поздравам и да честитам дека конечно ја гледам во едно светло што навистина и доликува. Браво за изборот, браво за фотографијата, браво за Марков, браво за моделот, беаво за сè! – заврши Варошлија.

Инаку, пред неколку години во изјава за еден портал откри дека врската со Надица ќе остане како еден убав период од неговиот живот.

„Нема енигма, едноставно љубовта заврши. Надица е дел од моето минато, една животна сторија што траеше повеќе од десетина години, убаво почна, заврши така како што заврши. Но секогаш во мојата свест и потсвест ќе остане како еден убав период од моето живеење.“ – изјави Сергеј во една прилика за „Убавина и здравје“.

Инаку, Надица Георгиева денес е во брак со Иво Јанковски, додека од претходниот брак има возрасен син кој го доби многу млада.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести