November 25, 2020, 3:36 pm

ГЛАВНИОТ И ОДГОВОРЕН УРЕДНИК НА „НЕЗАВИСЕН“: Срамота само најтешките криминалци се амнестираат!

Поврзано

(Видео) Kaтacтpoфa: Hoвo видeo oд битoлcкaтa бoлницa – Co чaдop вo тoaлeт ce зaштитyвaaт пaциeнтитe дa нe тeчaт фeкaлии вpз нив

Ново видео за условите во болницата во Битола се појави на социјалните мрежи, во истата болница од која беа...

Јакимовски: 3аев не го затвора туку го отвара македонското прашање

Стевчо Јакимовски, претседателот на ГРОМ, на фејсбук ја политиката на Бугарија кон Македонија, како и состојбата во која не...

Продолжени договорите на 40те медицински сестри, од утре се враќаат на работа

Министерот за здравство, Венко Филипче објави дека од утре, 40те медицински сестри се враќаат на работа. „Договорите со кои беа...
- Advertisement -

По отворената понуда на Заев за амнестија на обвинетите за 27 април, јавноста жестоко реагираше, поради фактот што веќе неколку месеци, власта потенцира дека опозицијата е страната која бара амнестија.

Сега повеќе од очигледно е дека Заев и СДСМ е страната која упорно нуди амнестија во замена на гласовите на опозицијата за промена на уставното име. Имено на ваквиот непристоен предлог реагираше и главниот и одговорен уредник на „Независен Весник“ која на Фејсбук коментираше дека е ,, срамота, само најтешките криминалци се амнестираат’’.

Latest News

МЗ: Нa инфeктивнитe oддeлeниja вo зeмjaвa ce лeкyвaaт 812 пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 812 пациенти...

Градоначалникот ќе бара итен карантин во Прилеп

Градоначалникот Јованоски е директен за состојбите во градот и апелира дека мора да се воведе карантин во Прилеп. – Последните 9 дена има 26...

ЕДНОJA3ИЧНО ВО ВЛАДATA: Кај вицепpeмиерот Гpyби нema македонски јазик, само на албански

Само албанскиот јазик се користи од првиот вицепремиер на македонската влада и министер за политички систем Артан Груби на официјалната интернет-страница на македонското министерство...

(Видео) Стоилковски: Cкaндaлитe вo битoлcкaтa бoлницa нeмaaт кpaј, пo mpтви тeлa, чaдopи зa зaштитa oд фekaлии, иcтpaгa и Филипче ocтaвкa

Молкот од институциите нема да биде погласен од грозомориите во Болниците на смртта на Венко Филипче и на Зоран Заев. Ниту Филипче ниту Заев...

3aeв го изpeзили Пендаровски за БГНЕС: Не е искусен политичар, не знае што збори

Претседателот Стево Пендаровски не бил внимателен со зборовите кога кажа дека бугарската политика нема излезено од матрицата на Живковизмот, а во душата и паметот...

More Articles Like This