СЕСТРАТА НА САЛА СЕ ЗБОГУВА СО СВОЈОТ БРАТ:Го објави местот каде се урна авионот!

  • February 4, 2019

Светот е во шок откако се дозна вистината за исчезнатиот авион во кој внатре беше фудбалерот Емилијано Сала кој требаше да замине во новиот клуб во Кардиф.

Семејството по одлуката на полицијата да ја прекине потрагата по само три дена од исчезнувањето на авионот ја зема работата во свои раце и изнајми приватни истражувачи.

Истражувачите уште првиот ден открија остатоци од авионот длабоко во морето и со тоа потврдија дека фудбалерот и пилотот се зaгинaти.

По сознанието дека Сала е мpтoв неговата сестра Ромина Сала преку нејзиниот Инстаграм профил се збогува со нејзиниот брат.

-Почивај во мир, летај високо, мислите на целото семејство се со тебе. Кардиф никогаш нема да те заборави, е само дел од нејзиниот напис.

Претходно «
Следно »