September 30, 2020, 12:51 am

СЕСТРИ И ШУРИ ВРАБОТЕНИ ВО ПОЛИЦИЈА: Заменик-министерот во МВР и шефот на Финансиската полиција си вработувале сестри и шури во полиција!

Поврзано

(Фото) Здравството пред кoлaпс: Главната сестра на Инфekтивна клиника, и уште 2 сестри даваат отkaз

Главната сестра на Инфективна клиника, и уште 2 одделенски сестри даваат откaз во еден акт. Причините ќе оставам да...

91 основно и 33 средни училишта одбиeни за настава со физичко присуство

Владата денеска го усвои извештајот на Комисијата за давање согласности за организирање настава со физичко присуство во училиштата за...

Клacтер на Институтот за рaдиологија?: Рентген техничар одел на работа со симптоми на koвид-19

Рентген техничар на Институтот за рaдиологија (рeнтген институт) е позитивен на кopoнавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена...
- Advertisement -

Скандалот со вработување членови на семејството на политичари во државните институции не заприра. Секој нов ден се објавуваат нови имиња на членови на семејства на пратеници, министри или функционери на СДСМ и на ДУИ.


Последна информација од нашите извори од МВР, покажуваат за неколку нови работни места под сомнеж дека се работи за непотизам. Станува збор за заменик-министерот за Внатрешни работи, Агим Нухиу, кој ја вработил неговата сестра во тетовската полиција. Истите извори потенцираат дека освен сестрата, Нухиу згрижил и други роднини во државните органи, а наскоро ќе бидат објавени нивните имиња и роднинската врска со заменик-министерот.

Исто така, во последните неколку дена, директорот на Финансиската полиција, Арафат Мухарам, кадар на СДСМ, се зборува дека си го вработил својот шура (брат на сопругата), во регионалната полиција во Охрид, како полициски инспектор. Станува збор за Насер Каба од Струга, кој според полициските извори, на работа бил примен со “телефонски повик од горе”, бидејќи не ги поминал ниту потребните процедури, тестирање и интервју, пишува порталот на албански јазик Фол.

Latest News

„Година повеќе, но и мудрост повеќе“: Мицкоски го прослави својот 43 роденден

рестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден. „Година повеќе,...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата, која се уште не е...

Колапс во индустријата: Пaд од 9 отсто на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава во однос на август лани бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари ‒ август 2020 година, во...

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош пример како за неполн час...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

More Articles Like This