August 9, 2020, 11:55 am

Се бараат две лица за патување од 6 месеци! Џепарлак: 60.000 евра!

Поврзано

Дознајте зошто Спенџарска не сака да се лаже самата себе

Со години ги слушам луѓето како зборуваат: -‘Ама јас сум добра личност, не го заслужив ова!’, истакна на својот Инстаграм...

Пиво од 50 денари, свеж портокал 80 – Хрватите решија драстично да ги спуштат цените

Aко изминатите години Хрватска важеше за една од поскапите туристички земји, а фотографиите со фискални сметки на туристите го...

(Видео) Секоја чест: Автобус пaднaл во eзepo, а потоа се појавил тој

Тој само размислувал да ги спаси белите дробови за здивови. Во 1976. година, пливачот Шаварш Карапетијан со 23 години бил...
- Advertisement -

White Claw Hard Seltzer, американска компанија која се занимава со прозводство на пијалоци сака да испрати двајца авантуристи на животно патување.

Среќниците ќе имаат можност да патуваат низ Соединетите Американски Држави цели шест месеци, а за тоа време ќе посетат голем број на дестинации притоа живеејќи го најубавиот живот во светот – бидејќи нема да мора да работат ништо.

Компанијата бара една жена и еден маж и на секој од нив ќе им додели џепарлак од 60 илјади долари.

За време на патувањето не мора да правите ништо посебно, туку само да го документирате целото патување и најубавите моменти од истото да ги споделите со другите покажувајќи им дека вие го живеете најубавиот живот на светот. Услов за пријавување е да имате наполнето 25 години.

За жал, работите не се баш идеални како што на прв поглед изгледаат бидејќи на крајот од конкурсот се наоѓа услов според кој на огласот може да аплицираат само американски државјани.

Latest News

Додека граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, фирмите на Заеви нижат профити

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери...

АПАСИЕВ ДА ГИ ВРАТИ НАРОДНИТЕ ПАРИ ШТО ГИ ЗЕМАЛ ОД ПЛАТНИОТ СПИСОК НА СЈО

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја скандализираше јавноста со својата објава на фејсбук која се однесува на вицепремиерката во заминување, Радмила Шекеринска, се појавија...

Возачите во спротивна насока излегувале надвор од патот: На патот Кадрифаково-Св.Николе избегнати три сообpaќајни нecpeќи

Вчеравечер на патот Кадрифаково – Свети Николе биле избегнати три сообраќајни несереќи кои можеа да имаат смртен епилог. Како што велат очевидци, возачите...

Дознајте зошто Спенџарска не сака да се лаже самата себе

Со години ги слушам луѓето како зборуваат: -‘Ама јас сум добра личност, не го заслужив ова!’, истакна на својот Инстаграм профил познатата македонска водителка и...

Пиво од 50 денари, свеж портокал 80 – Хрватите решија драстично да ги спуштат цените

Aко изминатите години Хрватска важеше за една од поскапите туристички земји, а фотографиите со фискални сметки на туристите го изненадија регионот поради високите цени,...

More Articles Like This