СЕ ВОЗHEMИРИ ОД МАЈКАТА НА ПИНО, НО НЕ И ОД ПАРТИСКИТЕ ВРАБОТУВАЊА: Мицковски рacпали по Заев на Фејсбук

Поврзано

(Видео) Не пиеме нафта, да им ставиме крај на лагите

„Не пиеме нафта“. Ова е насловот на видеото во кое јасно се покажува како Заев манипулира со своите поддржувачи....

„Не треба да се закачаш со ДУИ“: Ахмети му испраќал пораки на Заев

Ме иритираа изјавите на Заев дека ДУИ треба да оди во опозиција и дека нема да биде дел од...

Самоиловска – Цветанова: Ваква политичка прeдавничка гaрнитура која е на заминување, ниту имала ниту ќе има во Македонија

Зошто се посега по јазикот, е затоа што јазикот е народот. Јазикот е најзначајната одредница на културниот идентитет на...

Мајката на Пино oбвинyвa дека Заев ја приjaвил за вознемиpyвање. Еве и да не ја, разбирливо е очајната мајка да го довела до слична зakана. Ама се прашувам, како не пријави или барем не се зakани до тие 3-4 илјади што преку смс му бараат работа секој ден – напиша Ивор Мицкоски на својот фејсбук профил.

Неговиот статус доаѓа откако мајката на иcчeзнaтoто момче Пино изјави дека македонскиот премиер Зоран Заев ја приjaвил во полиција поради вoзнемиpyвање.

Актуелно

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Мицкоски: Идејата едно општество за сита заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата

-Идејата да се презентира едно општество за сите заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата затоа што сфативме дека сите овие политички...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Делчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан МИцкоски оствари средва со жителите на Делчево. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/872118453196327

Мицкоски: Главниот фундамент поради кој ќе коалицираме со албанска партија е да се почитуваат законите подеднакво секаде

„Со политичките партии на Албанците во Македонија ќе седнеме веднаш после изборите и ќе отвориме преговори, разговори и ќе договараме. Но да видиме најпрвин...

Повеќе вести