Се вakцинираше и Бранко Црвенковски – „Наздpaвје вakцина“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешенот претседател и премиер Бранко Црвенковски се вакцинираше против ковид-19 во спортскиот центар „Борис Трајковски“.

Фотографијата на која поранешниот лидер на СДСМ ја прима првата доза од вакцината против коронавирусот беше објавена на Фејсбук и предизвика низа реакции.

Додека едни пиштуваа „наздравје вакцина“, други не го препознаа, а имаше и такви кои му изразија љубов.

Latest News

Евpoпcки мeдиyми зa инициjaтивaтa „Oтвopeн Бaлкaн“

Европски медиуми констатираа дека почна создавањето на економскиот шенгенски простор на Западен Балкан, преку иницијативата „Отворен Балкан“, истакнувајќи дека...

More Articles Like This