СЕ ЗАПАЛИ ПАТНИЧКИ АВТОБУС: Страотна глетка на патарината пред Скопје!

Поврзано

Хopop филм во Батинци – Еден yбиeн, тројца пoвpeдeни, нaпaѓaчoт во бeгcтвo

Во СВР Скопје синоќа било пријавено дека во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“ бил донесен повреден Ш.П.(29) од с.Батинци,...

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата...

Во текот на изминатото деноноќие, caнкциoниpaни 474 лицa за неносење зaштитнa мacкa

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на...

Вечерва на автопатот Скопје – Тетово се запали патнички автобус. Според возачите кои биле сведоци на глетката автобусот бил речиси целосно опжарен.

17495665_10154232258802212_2099511608_n-640x480

На терен веќе се излезени пожарникарски и полициски екипи, но сеуште не е позната причината поради која се запалил автобусот. За среќа во оваа несреќа нема повредени лица, потврди за „Република“ Командантот на пожарна Скопјe.

Како што објаснија од таму, патничкиот автобус кој бил со гостиварски регистерски таблици се враќал од сервис и почнал да гори при застојот на патарина, а внатре бил само шоферот кој навреме го почуствувал чадот и го напуштил автобусот.

Од станицата од Ѓорче Петров веднаш испратиле две возила кои интервенирале во гаснењето на огнот, причинета е само матерјална штета.

17495707_10212905979902952_416324073_n-520x389

Повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Актуелно

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести