October 25, 2021, 8:35 am

Се зaтвopa вakцинaлниoт пyнkт вo caлaтa „Борис Трајковски“ нa 30 jyли

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Се затвора вакциналниот пункт во салата „Борис Трајковски“ на 30 јули, дознава весникот ВЕЧЕР од свои извори.

Салата која од 1 април годинава ги отвори вратите за потребите на вакцинацијата на населението од цела Македонија, ќе продолжи да работи како и порано – за одржување пред сè, на спортски активности и манифестации, како и за концерти, забави и други настани.

Другите вакцинални пунктови низ државата и натаму остануваат отворени.

Од Друштвото за изградба, управување и издавање на повеќенаменската сала „Борис Трајковски“ само кусо одговорија дека во моментов се одлучува за тоа, и веќе утре ќе се знае како точно ќе продолжи да работи салата.

Извор: www.vecer.press

Latest News

Латас: Никој пoлa oд cвoитe гpaѓaни нe ги нapeкoл злo…

За Заев сите што не гласаат за Шилегов се зло. Тежок збор, особено од политичар кој и плата и...

More Articles Like This