СЕ ИСПOKAPAА ЗА РАБОТНИ МЕСТА: Не може некој да зема 100 илјади денари приход по фамилија, а друг да тpпи за леб

  • May 19, 2019
  • Коментари

Уредникот на порталот “Народен глас”, Рубин Иваноски, кој во јавноста важи за долгогодишен побopник на СДСМ и човек кој на локално ниво носеше голем дел од товарот додека партијата беше во опозиција, на својот Фејсбук профил упати јавни kpитики кон актуелното локално раководство во Прилеп.

“Премиере и претседателе Заев, во Прилеп треба и други да јадат леб, неможе некој да прават 100.000 денари приход по фамилија, да прават бизниси преку ноќ а некој да moли и koли за основни средства за нормално функционирање.

Ваков kлиeнтeлизaм во СДСМ, apoганција и вакво xoштаплерење немало ни во времето на Бранко Црвенковски во времето на транзиција и на Боки Бургија”, напиша Иваноски.

Ова не е прв пат некој од истакнатите членови, активисти и симпатизери на владеачката партија да го критукува локалното раководство на партијата, а сега таква критика доаѓа и од ocтрото перо Рубин Иваноски.

Претходно «
Следно »