May 14, 2021, 2:57 am

Се иcтепале обeзбедувачи во скопско училиште

Поврзано

- Advertisement -

Вчера во 12.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во училиште во Автокоманда, поради меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З.В.(53) и Ј.А.(32), двајцата вработени како обезбедување.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, велат од МВР.

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This