СЕ НА ЕДНО МЕСТО: Се што ве интересира за хроно исхраната и правилниот начин на држење диета!

Поврзано

ГОЛЕМ БРОЈ ЖЕНИ ГО ИМААТ ОВОЈ ПРОБЛЕМ: Ослободeте се од цeлулотот и спречете негово дополнително таложење

Бopбaта со целулитот е најактуелна во пролетните и во летните месеци. Тогаш цeлулитот што се „таложел“ во зимските месеци...

ВНИМAВAЈТЕ, ОВА СЕ СТAПИЦИТE: И од здравата храна качувате килограми

Фактот дека некои производи се здрави за нашето тело не значи дека тие не дебелеат. Кои се секојдневните стапици заради...

(Видео) НАУЧНО ДОКАЖАНО: Како да согорувате калории додека седите или спиете?

Да, постојат 7 научно потврдени начини на кои може да се согоруваме калории дури и додека не правиме ништо,...

Доколку сакате да ослабете, да се храните здраво и од ништо да не се одрекнете, „Хроно исхрана во три фази“ е вистинската книга за вас

Постојат милион начини да се изгуби на тежина, но само програмата на хроно исхраната претставен во оваа книга може да ви овозможи да се храните правилно и да имате витко и здраво тело.

Методата на др.Делабоа се заснова на логиката дека секоја храна е благотворна ако се конзумира по биолошкиот часовник на телото. Тоа значи дека треба да ја јадете правата храна, во вистински момент и количина. Во три фази (експресен старт, преодна фаза, фаза на рамнотежа) може да се изгубат и до 8 килограми за четири недели, а потоа сами можете да го организирате режимот на исхрана во ритам кој вас ви одговара, за трајни резултати.
Имајте на ум, успехот вам ви е загарантиран ако ги прифатите навиките и правилата без залажување.

Сето ова изгледа едноставно, но можеби се плашите да го усвоите стилот на живот кој толку се разлкува од вашата моментално секојдневие. Не се грижете, треба само да јадете разумно, а истовремено не се лишувате од ништо. Секако, за да ги постигнете целите ќе биде неопходно да бидете дисциплинирани и доследни.

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести