December 4, 2021, 4:57 pm

Се огласи агенцијата „Беса транс“ по обвинyвањата дека превезувале нафта и пиpoтехника

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Агенцијата „Беса транс“ негира дека се превезувале резерви со нафта или други горива, а немало ниту пиротехнички материјали. Оттаму велат дека само истрагата може да ги даде точните информации за несреќата.

Како агенција ја известуваме јавноста, како и семејствата на трагично загинатите дека автобусите во никој случај немале никаков багаж со нафта или пиротехника. Ова се шпекулации од страна на оние кои сакаат да ја искористат оваа трагедија. Целосниот капацитет на автобусот бил 450 до 500 литри нафта, само за користење за потребите на автобусот. Уште еднаш ги замолуваме медиумите да не ги користат овие дезинформации со кои уште повеќе ги повредуваат семејствата, велат од „Беса транс“.

Latest News

Xopop во Кисела Вода: Cилyвaна 21 годишна девојка од пријател на нејзиното поранешно момче

На 03.12.2021 во 18.00 часот К.Н.(21) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Кисела Вода ѝ била извршена обљуба...

More Articles Like This