СЕ ОГЛАСИ БИ БИ СИ: „Луѓето бараат летови за во Скопје во мај 2020, и додека вие зборувате за географија…“

  • May 19, 2019

Светскиот медиум Би-Би-Си кој преку својот Твитер акаунт го опишуваше секој настап и случување на Евровизија имаше и свои коментари во врска со нашата претставничка Тамара Тодевска, но и ги информираше фановите дека главниот град на Македонија е Скопје во моментите кога Македонија беше на врвот од табелата.

 

https://twitter.com/bbceurovision/status/1129836656922509312

 

Претходно «
Следно »