СЕ ОГЛАСИ И ТРЕНЕРОТ НА ВАРДАР: Немам зборови за моите момци и за нивниот подвиг. Им благодарам на играчите, на клубот, се беше неверојатно

Поврзано

МАНОЈЛОВСКИ: Пола раководството на СДСМ е инфициpaнo со кoрoнaвиpyc, а Заев зборува за избори и тера кампања

Почитувани, додека во земјите од регионот се говори за опоравување од корона кризата, или за економија, отворање на границите,...

СИСТЕМОТ ПРЕД КОЛАПС?! Во „8-ми Септември“ заразени 6 здравествени работници, 30 во самоизолација

Директорот на болницата „8-ми септември“ , Христијан Костов, со денови не се појавувал на работа, дознава Алфа. Вработени тврдат дека...

ВАЖНО: За влез и излез од државата за време на карантинот граѓаните да пријават на 192

Граѓаните што ќе остварат влез или треба да ја напуштат државата за време на 80-часовниот карантин во одредени градови...

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо по победата над Веспрем вечерва во финалето на „Фајнал фор“ турнирот во Келн изјави дека ова е неверојатен резултат за клубот и се заблагодари на играчите и раководството.

– За секој кој се разбира од ракомет, можам да кажам дека ова беше одличен турнир. Им честитам на Веспрем, играа многу добро и цврсто, но само еден тим можеше да победи. Немам зборови за моите момци и за нивниот подвиг. Им благодарам на играчите, на клубот, се беше неверојатно, изјави Парондо на пресот по мечот.

Стојанче Стоилов, капитенот на Вардар, честиташе на фер играта на тимот на Веспрем вечерва и за добриот натпревар.

– Не сакам да зборувам многу сега бидејќи сум преполн со емоции од победата, ова беше тешка година со среќен крај. Ова беше одлична недела за нас и мојата земја, Република Македонија, рече Стилов, кој со тоа го корегираше портпаролот на ЕХФ, откако Вардар беше претставен како шампион на С Македонија.

Актуелно

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

Повеќе вести