Се огласи и Цеца Ражнатовиќ за победата на Трамп и поразот на Хилари

Поврзано

Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена пoзитивни на Koвид-19

Новак Ѓоковиќ соопшти дека е позитивен на коронавирус, најдобриот тенисер на АТП листата изрази жалење за настанатата ситуација и...

Дpaмa во Барселона, Меси и Гризман си “paзмeнилe” бoкcoви

Како што пренесува шпанскиот “Диарио Гол“, на првиот тренинг на Барселона по ремито со Легањес било многу „жешко“. Дошло...

Светски популарна пејачка, која им се cпрoтивcтaвувaшe на годините yмиpa од ретка бoлecт

Светски популарната пејачка, која им се спротивтавуваше на годините, Шер (74) ги брои нејзините последни моменти живот. Таа боледува...

Доналд Трамп стана новиот претседател на Америка, а својот став за победата на овој моќен политичар во борбата против поразената Хилари Клинтон ексклузивно за српските медиуми ја прокоментира и најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ.

cecadonladtramp

„Поради лошите искуства од периодот од 1999 година, исклучиво ми е драго поради победата на Доналд Трамп! Тој во текот на целата кампања покажа позитивен став за цела Европа и искрено се надевам и очекувам дека така и ќе остане“, изјави Цеца која добро се сеќава на 1999-та година и страдањата на невини луѓе.

ceca

„Ако го погледнете тоа искуство од времето на Бил Клинтон 1999 година, бомбардирањата, кога страдаа невини луѓе и невини деца, и за тоа никој да не реагира, тоа е злочин. Од таа причина не можам да ја прифатам политиката на Хилари Клинтон. Таа и Бил, колку што знам се сеуште во брак, така да верувам дека ставовите им се исти“, искрено објасни Цеца која на големо се подготвува за спектакл, кој во сабота, на 12 ноември ќе се одржи во Нови Сад.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести