August 15, 2020, 3:34 pm

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Поврзано

Се обиделе да пpeнесат мигpaнти низ Македонија, меѓу кои деца од Сиpија, Паkистан и Авганистан

Дваесет и осумгодишниот М.Ј од Штип е лишен од слобода и приведен во полициска станица, зашто вчера им бегал...

Вело Марковски: Погpeшија и сега сме на почетокот

Последните Ковид19 статистики покажуваат процес на стабилизација на состојбата и пад на кривата, што може да се толкува како...

Средбa Николовски – Груби, cе работи на предлог програма за работа на евентуалната идна Влада

Продолжуваат консултациите и работата на ниво на генерални секретари na СДСМ Љупчо Николовски и на ДУИ Артан Груби викендот,...
- Advertisement -

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам. На мета на „УДБА“, односно УБК се нашле новинари како уредникот на Инфомакас, политичари, активисти на двиежењето Бојкотирам, но и навивачката група „Комити“ поточно сите оние кои работеа во периодот пред референдумот против промена на уставното име на државата.

Во фокусот на акцијата со кодо име „Атлантик“ како што и претходно пренесе Инфомакс се нашла и навивачката група „Комити“ поточно поранешнит воџа на навивачите, Александар Колевски попознат под прекарот Жути. За следење на Жути бил задолжен извесен соработник на УБК кој се крие зад псевдонимот „Кико“. Колевски на Фејсбук порача дека во Македонија се уште е време комитско, а му се обрати и директно на „Кико“

-Кико ти си за жалење, не знаеш за љубов кон Татковината, не знаеш каква светост е зборот Комити, не знаеш каква светост е нашата Македонија која такви како требе ја урнисаа и растурија. Кико друже мој, зарем е грев да ја сакаш и браниш својата земја, Жути никогаш не наведнал и нема да наведне кичма како тебе.

Како и да е Кико. Ќе се сретнеме набргу верувај! Ќе се дознае твоето име, а тогаш каде Кико?

Да живее Македонија, уште е време Комитско! Смрт или Слобода за Македонија, пишува тој.

Latest News

Илјaдници лyѓe на пpoтecт во Минск oддaвaт пoчит на пoчинaтиoт дeмoнcтpaнт

Неколку илјади луѓе се собраа повторно во Минск во знак на протест против реизборот на претседателот Александар Лукашенко. Демонстрантите се...

Влaдaтa вeќe втopи месец ги кpиe пoдaтoцитe за бpoјoт на нeвpaбoтeни лицa – Со кpиeњe на пoдaтoци, не може да се coкpиe нecпoсoбнocтa

Владата веќе втори месец ги крие податоците за бројот на невработени лица. Нема никакви информации од надлежните институции, пишува на својот Фејсбук профил Дарко...

(Видео) Aлбaнци чeкaaт со дeнoви на гpaницaтa со Гpцијa – Koлoнa дoлгa 20 километри

Огромна километарска колона возила на границата со Грција. Како што пренесуваат грчките медиуми, се работи за патници од Албанија, кои брзаат да се вратат...

„Сите пpoблеми во Белорусија ќе бидат решени“: Путин и Лукашенко остварија телефонски разговор за ситуацијата во Белорусија

Претседателите на Белорусија и Русија, Александар Лукашенко и Владимир Путин, денеска во телефонски разговор изрaзија верба дека сите пpoблеми што се појавија во Белорусија...

(Видео) Чак Норис го пpeдупреди Лукашенко: „Ќе дојдам таму кај тебе и ќе те рaсплачам“

Американскиот глумец, познат по улогите во акционите и филмовите со бopечки вештини, Чак Норис, сними видео порака претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, чија официјална...

More Articles Like This