September 30, 2020, 12:30 am

СЕ ОДНЕСУВАЛ ШВЕРЦЕРСКИ ВО МВР, БАРА ПРАВДА: Антонио Санев, најновиот „кловн“ во пи-ар циркузот на МВР

Поврзано

(Фото) Здравството пред кoлaпс: Главната сестра на Инфekтивна клиника, и уште 2 сестри даваат отkaз

Главната сестра на Инфективна клиника, и уште 2 одделенски сестри даваат откaз во еден акт. Причините ќе оставам да...

91 основно и 33 средни училишта одбиeни за настава со физичко присуство

Владата денеска го усвои извештајот на Комисијата за давање согласности за организирање настава со физичко присуство во училиштата за...

Клacтер на Институтот за рaдиологија?: Рентген техничар одел на работа со симптоми на koвид-19

Рентген техничар на Институтот за рaдиологија (рeнтген институт) е позитивен на кopoнавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена...
- Advertisement -

Вчера најнеспособните луѓе во МВР со евтина ПР стратегија на Оливер Спасовски пробаа сите актуелни неспособности во МВР да ги покријат со наводните деградирања од минатото.

Овојпат улогата на кловн кој требаше да го одигра шоуто со цел да добие некое раководно место ја доби Антонио Санев вработен во МВР и наводна “жртва” која била неправедно деградирана само затоа што според службената евиденција повеќе од 2 месеца влегувал и излегувал од безбедносна институција како МВР без да ја користи службената картичка за влез и излез.

Истиот мислел дека за него не важат правилата, па шверцерски преку капијата за влез на возила неконтролирано влегувал без да го почитува работното време. Во исто време на своите потчинети им се заканувал да го покриваат дека е на работа поради својата членска книшка и врски во ВМРО-ДПМНЕ поради кои никој во МВР не му можел ништо.

Самиот факт дека ниту една второстепена инстанца не му ја уважила жалбата јасно кажува за неговата тотална работна недисциплина за време на неговото раководење со одделението, каде освен приложувањето на сметки од над 5000 денари за угостителски услуги од елитни скопски ресторани друго и нема придонесено. Впрочем, сеуште актуелниот кадровски состав на Одделот за меѓународна соработка сигурно бил прашан и консултиран од Оливер Спсовски за каква личност навистина станува збор.

Веројатно тие може и изворно да ја раскажат случката кога висок гостин од ЕУ, чиј домаќин требаше да биде Санев, веќе пристигна во МВР и отпоздравуваше на почесниот вод, а дотичниот го заборавил состанокот и не успеа да стигне за да присуствува.

Глумењето жртва и затскривањето зад синдикални организации на вакви лабилни и проблематични личности кои контактираат и со скопското подземје, со цел да дојдат до раководни функции се само тажен имиџ за очајниот кадровски потенцијал кој Оливер има намера да го промовира.

10 КОМЕНТАРИ

Latest News

„Година повеќе, но и мудрост повеќе“: Мицкоски го прослави својот 43 роденден

рестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден. „Година повеќе,...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата, која се уште не е...

Колапс во индустријата: Пaд од 9 отсто на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава во однос на август лани бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари ‒ август 2020 година, во...

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош пример како за неполн час...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

More Articles Like This