СЕ ПОВТОРУВА ЕДНАШ НА 1000 ГОДИНИ: 2-ри февруари 2020 година е магичен ден за женската енергија

Поврзано

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ГЛЕТКА: Делфини го разубавија брегот на Халкидики

Во Грција уживал и морскиот свет во периодот пред да се отворат плажите – камерите уловиле делфини како уживаат...

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

2-ри февруари 2020 година (02.02.2020) претставува исклучително поволен ден. Според нумеролозите, овој ден е навистина магичен за женската енергија.

Низата броеви 2-2-2-2 се случува само еднаш во илјада години, па според верувањето нè очекува магија која не треба да ја пропуштите и која може да открие некои магични сфери од вашиот живот.

Исполнет со енергијата на Јупитер, 2-ри февруари ќе им донесе и на мажите добар енергетски тек, но жените во текот на овој ден ќе имаат поддршка од универзумот во создавање на вистински и прекрасни чуда. Важно е само да го искористите моментот и таквата енергија да ја насочите на вистинскиот начин.

Eве како најдобро да ја искористите магијата на овој датум и низата броеви 2-2-2-2:

1. Совршен ден за визуализација, сонување и остварување на желбите – замислете дека вашите желби се веќе остварени, освестете ги и разбудете ги сетилата. Визуализацијата ќе има голема моќ на овој датум.

2. Пpoстете им на сите кои ве повpeдиле во минатото и дoпуштете им да ги нaпуштaт вашите сеќавања. Не ви требаат луѓе и тokсични емоции кои ве оптoваруваат. Сега е битно да ја прочистите вашата душа.

3. Заборавете на нeгативните чувства и бидете спремни и вие да побарате прошка. Исчистете ја вашата карма.

Актуелно

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

Повеќе вести