Се поставуваат новите букви на аеродромот во Скопје

  • April 3, 2018
  • Коментари

Утрово на зградата на скопскиот аеродром се поставуваат буквите со новото име Меѓународен аеродром Скопје, откако на 24 февруари беа отстранети старите букви, јавува Слободен печат.


Аеродромот беше преименуван во февруари оваа година, а автопатот од „Александар Велики“ беше преименуван во „Пријателство“.

Претходно «
Следно »