Се превртел камион со 200 овци кај Маврово

Поврзано

Уште еден лекaр ја зaгyби битkaта со kopонавирусот

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук објави дека почина лекарот д-р Сенат Грбовиќ, од компликации со коронавирусот. Работел...

(Видео) Се зaпaли камион во Автокоманда

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, дознава 24 Инфо. Според очевидци, запалениот камион е кај...

Жена тешко повpeдeна при извршyвање на работните обврски, итно пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Вчера во 13.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди...
- Advertisement -

Вчера околу пладне било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар- Кичево, во непосредна близина на Мавровската крстосница, товарно возило „Фиат ивеко“ со битолски регистерски таблици, управувано од А.П.(30) с. Новаци- битолско, а кое превезувало 200 овци, загубило контрола и излетало од коловоз, при што се превртела неговата приколка.

Во незгодата со телесни повреди се здобил сопатникот во возилото Р.Р. (50) од Битола, а настрадале 68 овци.

По овластување на Јавен обвинтел, увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар и се работи на целосно расчистување на случајот.

Latest News

Oблaчнo пocвeжo вpeмe co пoвpeмeн дoжд, yтpe пooбилни вpнeжи

Времето денеска ќе биде облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во западните и...

More Articles Like This