СЕ ПРЕТЕРА СО РУСКО ВЛИЈАНИЕ: Бејли на „Канал 5“ објаснуваше дека целта на Македонија е да влезе во НАТО

Поврзано

(Видео) Јанушев: Сѐ она што го видовме во изминатите три и пол години ќе го ставиме во историјата

ВМРО-ДПМНЕ како предводник на идната влада ќе го донесе Законот за проверка на имот на политичарите, а кога ќе...

Важно за лицата во самоизолација и на домашно лекување: Остануваат уште два дена за пријавување за гласање

Министерот за здравство,Венко Филипче, на денешната прес-конференција, се осврна и во однос на подготовката од страна на Министерството за...

Тешко дека децата ќе тргнат на училиште во септември

Министерството за образование и наука објави нацрт-верзија на Концепт за развивање систем за образование од далечина во основните и...

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли, вечерва беше гостин на вестите на секогаш провладината телевизија, на која ги објаснуваше стратешките цели на Македонија, работа која би требало да ја работи премиерот, освен ако не се претпостави дека токму Бејли е премиерот во сенка

Уште еднаш паѓаат во вода евтините приказни за некакво Руско влијание во Македонија, имајќи во предвид дека Бејли и неговите колеги од западните земји се почести гости на медиумите во државава, отколку најповиканите, избраните функционери.

За прекршување на Виенската конвенција секако, никој нема храброст да писне, ниту да напише збор, во состојба кога амбасадорот на САД најгрубо ги прекршува сите начела на истата, грубо мешајќи се во внатрешната политика на државата.

Сепак, некој повторно ќе каже дека во Македонија имало Руско влијание, иако за огромното мнозинство тоа е невидливо.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Иловица

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Иловица. Неговото обраќање...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Василево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Василево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на наводни лажни вести. Имено на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

Повеќе вести