СЕ ПРОДЛАБОЧУВА СОРАБОТКАТА ПОМЕЃУ САД И СЕВЕРНА КОРЕЈА: Трамп го планира вториот состанок со лидерот Ким Џон-ун!

  • February 1, 2019
  • Коментари

Американскиот претседател, Доналд Трамп, за најавената средба со лидерот на Северна Кореја, Ким Џон-ун, изјави дека следната недела ќе ги соопшти датумот и местото на вториот по ред состанок кој е најавен за крајот на февруари.

Како потенцијални места за средбата, агенцијата „Асошиејтед прес“ ги посочува Виетнам, Тајланд, Хаваи или повторно Сингапур.

Трамп пред новинарите, исто така, изјави дека неговата администрација постигнала огромен напредок кога станува збор за Северна Кореја.

Претходно «
Следно »