СЕ ПРОДЛАБОЧУВА СУДИРОТ ПОМЕЃУ ЌАХИЛ И ИБРАХИМ: Аднан Ќахил најави тужби за клевета против претседателот на ТДП Енес

Поврзано

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи...

Чулев од Струмица – Наредниот период ќе се гледаме често овде

Нашата држава и нашите граѓани заслужуваат носители на функции кои деноноќно ќе работат. Јас сум убеден во тоа и...

Во  текот на вчерашниот ден а по претходна телефонска изјава како и писмено соопштение од страна на претседателот на партијата за движење на Турците во Македонија Енес Ибрахим беа изнесени низа на клевети и навреди против угледот и честа на г-дин Аднан Ќахил, а кои лаги имаат за цел само да придонесат на нарушувањето на честа и угледот на г-дин Ќахил – стои во соопштението испратено до медиумите во врска со внатрепартискиот судир кој го најави новиот претседател на партијата Енес Ибрахим, потпишано од правниот застапник на Ќахил, адвокатот Иван Живковски

 

Според Ќахил, истите клевети и навреди ниту од далеку не ја претставуваат реалната состојба и расколот кој се обидува да го направи Ибрахим во партијата. Во соопштението испратено од правниот застапник на Ќахил, Живковски, се додава дека на овој начин Ибрахим се обидува да го затскрие неговото криминално работење во партијата.

Министерот без ресор бара итно извинување од Ибрахим, во средствата за јавно информирање, во спортивно ќе биде соочен со тужба, се додава во демантот.

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести