December 2, 2021, 4:06 am

Се пopoди Aвгaниcтaнкaтa кoja cинoќa пpиcтигнa вo Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Здраво машко бебе роди од 3 килограми и 200 грама роди Авганистанката која доцна синоќа пристигна во Македонија. 

Таа е породена на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје. Лекарите од дежурниот тим велат дека и бебето и мајката се чувствуваат добро. 

На останатите Авганистанци денеска им се прават ПЦР тестови, интернистички и педијатриски прегледи, а ќе им биде понудена и вакцинација на оние кои не се имунизирани. 

Шефот на дипломатијата Бујар Османи рече дека властите во Скопје досега дале согласност за околу 750 Авганистанци кои избегале од Талибанците.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This