СЕ РАЗВЕДУВААТ СЕВЕРИНА И ИГОР!Се разлутила поради српска водителка,сензационални детали!

  • December 6, 2018
  • Коментари

Северина Којиќ одлучи да се разведе од својот сопруг Игор Којиќ по три и пол години брак, поради што српската пејачка не се појави на концертот на нејзиниот свекор Драган Којиќ Кебе, иако беше планирано да биде гостнка.
Јован и Жељко Јоксмовиќ беа поканети да дојдат на слава кај Кеба со нивниот кум и менаџер Бане Обрадовиќ. Тие беа на нивната венчавка. Меѓутоа, кога Северина слушнала за тоа, направила хаос. Таа се закани дека ќе ја извреѓа водителката во лице пред сите гости и ќе замине во Загреб. Имено, беше вознемирен од фактот што во една прилика Јована во една од нејзините емисии на една новинарка и поставуваше прашања за Северина како мајка. Јована професионално ја извршуваше својата работа, но Северина се осети навредена и никој не можеше да ѝ докаже дека домаќинот немал злобна намера, открива извор, додавајќи дека Кеба испаднал колатерална штета.

– Кеба веднаш го повикал Бане и побара од него да не ги носи Јоксимовиќи. Тој се најде себеси во непријатна положба но тој мораше да застане на страната на снаа му. Сепак, Северина не беше среќна. Таа ги зеде своите работи и се врати во Загреб. Сепак, таа вети дека ќе дојде на концертот, но го излажа Кеба -кажуваат извори, според кои Северина требаше да ја пее песната “Вируен у те” и “Јас само пеам, јас само играм”, а потоа неколку песни во дует со свекорот, а дека никој не сметал на нејзиното отсуство,зборува тоа што на вратата од гардеробата пишувало “Северина”!

– Севе требаше да настапи како прва гостинка,по што Кеба испеал 27 песни. Буквално до тој момент никој не знаеше дека нема да дојде бидејќи најави дека ќе пристигне токму пред наступот. тука беше, исто така, сопругот Игор, кој ја чекаше, а таа само му кажа околу 22 часот дека таа не доаѓа. Тој беше шокиран, и тој, и Кеба, и организаторите. Освен повредување на целото семејство, таа се покажа како исклучително непрофесионална, бидејќи ова е првпат некој да се откаже на концерт. Потоа следеше afterparti, каде што бројни гости се собраа за да го прослават успехот. Дури и еден од роднините на Којиќ, во еден момент, коментираше: “На Игор му е еден брак ко ниеден,” – вели соговорникот, и заклучува дека Северина очигледно со оваа постапка му пратила сигнал на Игор дека нивниот брак е завршен.

– Претходно имаше несогласувања, но Северина го почитуваше семејството на Игор, сепак, сега е речиси сигурно дека тоа е крај и дека всушност барала причина да стави крај на бракот. Дека не му беше лесно на Кеба покажа и тоа дека заплачи на концертот. Судејќи според настаните, тешко дека тоа биле солзи на радост.

Менаџерот на Северина, Томислав Петровиќ, не одговорил на телефон, како и Јован Јоксимовиќ

Претходно «
Следно »