January 19, 2021, 8:37 am

СЕ СЛУЧИЛО ЧУДО:Пчели го изгравирале ликот на Исус

Поврзано

ВИДЕО: Атиџе за првпат во животот дуваше свеќички за роденден – Сузана Турунџиева ѝ приреди изнанaдување

Хероината од вториот македонски филм, по Пред дождот на Милчо Манчевски од 1994 година, кој бил номиниран за наградата...

Ова не се предава во бугарските училишта: Кога Бугарија требала да има српски кнез и да стане дел од српската држава

Бугарите денес не обвинуваат нас дека сме творба на Коминтерната и дека сме под контрола на Белград а го...

Ckaпоцениот гepдан со диjamaнти на Цеца уkpaден од стpaна на Apkaн: Сопственичката го забележала во емисија

Урбан мит кој се прераскажува со години... Жеjко Ражнатовиќ Аркан, основач на паравоената формација Српска доброволна гарда и пејачката Светлана...
- Advertisement -

До сега не видено, семејство кое брои над 20.000 пчели успеало да го наслика ликот на Исус Христос. Вистина или монтажа, коментарите на видеото се поделени, едни веруваат дека се случило чудо и се појавил ликот на Исус Христос а други пак појаснуваат дека тука има замашано и човечка рака. Како и да е, ликот е толку реалистички што сите ги остави без зборови.

Околу пчелите, тие се ципокрилни инсекти. Приспособени се за исхрана со цветен прав и со нектар. Нивното значење во природата и за човекот е од големо значење, почнувајќи од производите што ги даваат, мед и восок, па до опрашувањето што го вршат над растенијата.

Групата опфаќа видови што имаат осаменички начин на живеење, или пак се здружуваат во добро организирани семејства. Социјалните видови пчели живеат во заедница од 20.000 до 70.000 пчели работнички, една матица и од 800 до 3.000 трутови, што се јавуваат само во текот на летото. Секој од овие членови во заедницата врши точно определена работа.

Исто така за пчелите се знае дека се многу паметни инсекти. Многу е познато дека може да направат и уникатна уметност што човечка рака не може да ја достигне.

Latest News

Peчиcи 100 милиoни зapaзeни co Koвид-19 вo cвeтoт, oд нив eднa чeтвpтинa ce oд САД..

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи,...

More Articles Like This