Се смееле кога слушнале дека живее во гаража – Но, погледнете ја внатрешноста!

  • November 23, 2018

Се смееле кога слушнале дека живее во гаража – Но, погледнете ја внатрешноста!

Витни живее во Лос Анџелес. Таа и нејзиниот партнер Адам живеат со своите две кучиња.

Гаражата во која живеат е направена во 1920 година како дел од голема куќа и има 34 квадрати.

Витни е неверојатно талентирана дизајнерка успевајќи да направи доволно простор за целото семејство, заедно со спална соба, кујна и дневна соба.

Огледалото кое се наоѓа над комодата помага визуелно собата да изгледа поголема.

Не е важно колкав е вашиот дом ова е прекрасен трик кој вреди да се испроба.

Претходно «
Следно »