October 23, 2020, 3:14 am

Се стемни небото над Скопје, започна да врне во главниот град

Поврзано

Аеродром жapиште на ковид-19, трицифрени бројки во уште неколку општини

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 25 473, бројката на оздравени пациенти...

Зимата во Европа ќе биде многу побypнa

Светски познатата метеоролошка служба „Акуветер“ (AccuWeather) објави голема сезонска прогноза за Европа. Веднаш на почетокот на прогнозата, се наведува дека...

Време: Сончево со температура од минус 3 до 25 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со слаба утринска магла. На места ќе дува слаб...
- Advertisement -

По екстремно топлиот ден и ведрото небо, над Скопје небото се стемни.

Во овој момент во главниот град дува засилен ветер, а како што предвиде и УХМР попладнево се очекува локална умерена облачност.

На делови ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во планинските подрачја во северните делови.

Доколку излегувате од дома, понесете си чадор бидејќи започнува да врне дожд.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This