Се тресеше Солун: Со молотов коктел нападнат турскиот Конзулат

  • January 20, 2017

Напад со Молотови коктели синоќа е извршен врз силите за борба со безредијата, кои се наоѓале пред турскиот Конзулат во Солун, пишува „Њуз.ин“.

133532615-99534

Се оценува дека, нападот е извршен од страна на анархисти, кои го организирале во знак на солидарност за уапсениот терорист Пола Рупа.

Откако го извршиле нападот еден дел од учесниците се отцепиле и почнале да се движат кон турскиот Генерален конзулат во Солун.

Напаѓачите фрлиле околу десет Молотови коктели врз припадниците на силите за борба со безредија.

Во нападот нема штети, ниту повредени или приведени.

Претходно «
Следно »