СЕ УДABИ ПЕТНАЕСЕТ ГОДИШНО МОМЧЕ: Детали од МВР

  • August 19, 2019
  • Коментари

Петнаесетгодишно момче се yдaви вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција.

Според првичните информации на СВР Куманово, момчето родено во 2004-та година заедно со уште едно возрасно лице и двајца maлолeтници, вчера во 16:15 часот влегол во водите на Пчиња и се yдaвил.

Известен е јавен oбвинитeл и извршен е увид.

Претходно «
Следно »