October 23, 2021, 9:12 am

СЕ УНИШТУВА ЗЕЛЕНИЛОТО ВО КАРПОШ: Богоев сече дрва во Карпош на чие место ќе изникне зграда!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски повторно со критики до поранешните свои сопартиијци. Овој пат со критикика до градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев.

Имено тој во предизборието ветуваше мораториум на градењето во општината. СДСМ за време на кампањата за локалните избори ветуваше дека ќе се запре со сечењето на дрвата во Скопје. Токму поради тоа тој доби заслужена критика од Ивор Мицковски. Тој на својот твитер профил објави фотографија на која вработени во општината сечат дрво, дрвото најверојатно се сече за да се ослободи место за градење на парцелата.

Тој во својот пост вели ,,Сечат преубаво дрво во Карпош, по тарабите пак некоја зграда. Има ли намера во овој преграден град да ставите мораториум на градење? До кога со оваа сеча?! Само ја превземавте пилата од претходните.

1 коментар

Latest News

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Заев тpи пaти лaжe дeкa ja paзбpaл пopaката, а за ниту еден kpиминaл нeмa oдгoвopнocт, тој пaк лaжe за да мoжe дa...

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? -Заев...

More Articles Like This