Се фалеше дека добивал пари од Вице Заев: Со години истиот човек прави поткуп во име на СДСМ

Поврзано

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар...

(Видео)Касами го шитна Заев, по изборите ќе коалицирал со победникот

Со најмалку 6,7 пратеници ќе бидеме дел од владата која ќе успее да добие 61 пратеник, најави лидерот на...

Плажите во хрватска нeбeзбeдни?

Kaпачите снимиле несекојдневна глетка на плажата Бокулја во Сливница, Задарска жупанија. Во Велебитскиот канал се појавил огромен кит кој се...
- Advertisement -

Ерол Фетиов е лицето чие име беше обелоденето во материјалите објавени во Ла Верита како човек кој врши поткуп на гласачи во име на СДСМ.

За него тогаш беше објавено и дека е човек кој се фалел дека добивал пари од братот на Зоран Заев, Вице Заев.

 

Ерол Фетиов, главен за купување на гласови во струмичко, јавно си се фалел со парите што ги добивал од Вице

Овој човек вршел откуп во 2014-та година, а тоа повторно го прави и во 2020-та.

Ова лице плаќало по 500 денари за доказ дека еден граѓанин гласал за СДСМ. Обвинителството поседувало инфпрмации, но соработникот на Заеви остана недопрен.

„Вилма Русковска имала СМС докази дека Фетиов располага со лични карти на гласачи, ако се вмровци да ги спречи да гласаат, ако се други да им даде 500 денари ако донесат слика доказ од гласачкото ливче дека гласале за СДСМ. Зошто не го повикала на разговор пајташот на Вице Заев“?

Вилма Русковска имала смс докази дека Фетиов “располага со лични карти” на гласачи, ако се вмровци да ги спречи да гласаат|ако се други да им даде 500 денари ако донесат слика доказ од гласачкото лифче дека гласале за СДСМ. Зошто не го повикала на разговор пајташот на Вице Заев?

]
Доказ дека СДСМ повторно прави поткуп се појави и вчера. На доказите, истото лице Фетиов.

 

И видеото СТОО!

Julkaissut Eli Panova Lauantaina 23. toukokuuta 2020

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This