СЕ ФОТОГРАФИРАШЕ ГОЛА НА ГРОБИШТА, ПА ГО ПОКАЖА ТРУДНИЧКОТО СТОМАЧЕ: Македонската манекенка ги изненади фановите на Инстаграм

  • May 9, 2018
  • Коментари

Некогаш една од од најубавите и најатрактивни македонски манекенки, Цеце Орешкова, сега Георгиев ги брои последните денови до породувањето. Цеце со нетрпение чека улогата на некогашна манекенка и топ модел да ја замени со најважна улога во животот на секоја жена – да стане мајка.

Таа на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии на који позира со трудничкото меше. Но на последната, на која се гледа дека е во одмината бременост, Цеце по примерот на многу светски познати лица, тоа го стори во долна облека, потенцирајќи го сиот свој сексапил како трудница на која во преден план е нејзиниот стомак.

Таа на македонската јавност и е позната по тоа што беше една од првите македонски манекенки и топ модели, која имаше храброст да се соблече…

Имаше неколку серии на разголени фотосесии во долна облека, а понекогаш и без неа…

…Некои од нив одеа дури и до границите на бизарноста, како онаа, на која таа во бела долна облека и невестински вел се сликаше ноќе на гробишта!

Беше прва Македонка која на уметничкиот фотограф Дарко Мораитов му позираше седната на тоалетна школка со спуштени гаќички…

А, беше и првата Македонка која на модната писта ги покажа разголените гради…

Згодната и сексапилна неготинчанка денес живее во Скопје и е во брак со манекенот Кристијан Георгиев, со кого претходно беа во љубовна врска долги години и со кого ја очекуваат својата принова.

Инаку Цеце студирала ветерина, а е голем љубител на животните, од кои особена слабост и се коњите.

И самата јава и е членка на коњичкиот клуб „Animals“ (Животни) од Скопје, па не ретко знае да направи и егзотични фотосесии со своите љубимци.

 

 

 

 

 

 

 

Претходно «
Следно »