СЕ ШПEKУЛИРА ДЕКА БРОЈКАТА НА ЗAБOЛEHИ Е ОГРОМНА: Висок ирански функционер пoчинa од кopoнавиpyс

Поврзано

C3O: Известени сме за одлуката на САД

Светската здравствена организација доби извештаи дека САД официјално го известиле генералниот секретар на ОН за повлекувањето од СЗО, но...

САД официјално се повлекуваат од C3O

Американскиот претседател, Доналд Трамп, официјално ги повлече САД од Светската здравствена организација (СЗО), кои ги обвинува за лошо управување...

Американска компанија доби 1,6 милијарда долари за создавање вaкцина против коронавирус

Американската биотехнолошка компанија „Новавакс“ (Novavax) од Владата на САД доби 1,6 милијарда долари за разработка и комерцијализација на...

Член на советодавно тело на иранскиот врховен лидер, ајатолах Али Хамнеи, почина од коронавирус, објави денеска иранското државно радио.

Членот на советот за експедитивност Мохамед Мирмохамади (71), кој почина в болница во Техеран, е прв висок функционер во земјата кој и подлегна на болеста.

Во Иран има и други функционери кои заболеле од коронавирусот, меѓу кои е потпретседателката Масумех Ебтекар, позната како „Сестра Мери“, која била портпарол на студентите кои ја зазедоа американската амбасада во Техеран во 1979 година.

Исто така, заразен е и Ираџ Харирчи, шеф на владиниот тим за борба против коронавирусот, кој се обиде да ја намали сериозноста на епидемијата прад да се разболи.

Во Иран се потврдени 978 случаи на коронавирус, а досега починале 54 лица.

Актуелно

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

Повеќе вести