January 24, 2021, 4:43 am

Се oбecи затвopeник во затвopoт Идризово

Поврзано

Само Македонија и Африка ќе чекаат до 2022 година за колективен имунитет

Африка ќе мора да чека „неколку недели ако не и месеци“ пред да прими вакцини „Ковид-19“ одобрени од Светската...

Педесет и две годишен жител на Шабац ангажирал убиец за својата сопруга

Жител на Шабац, Србија, 52-годишен е уапсен под сомнение дека ангажирал сограѓанин во декември минатата година да ја убие...

(Видео) Новинарот кој го изм*ча бугарското знаме тврди дека Џамбаски е xoмoceкcyалец – полициjaта тpaга по него

Откако скандалозниот бугарски новинар Михаил Михајлов ги поддржа македонските протести против бугарското вето за членство на C Македонија во...
- Advertisement -

Денеска околу пладне затворениците од затвоското крило Амбуланта го пронашле мртвото телото на И.С. од Кавадарци, пишува порталот Аваз.мк.

Затвореникот си го одзел животот со бесење.

Според информациите од затворот, се работи за осудено лице кое што е осудено на повеќегодишна затворска казна и е зависник од наркотици.

Телото на починатиот е предадено на органите за утврдување на околностите и причината на смртта.

Latest News

Научниците потврдија: Koгa чoвeк лaжe, тoj гo имитиpa гoвopoт нa тeлoтo нa oнoj штo го лaжe

Неодамнешниот експеримент на холандски истражувачи од Универзитетот во Ротердам, кој го проучуваше влијанието врз говорот на телото и движењата,...

More Articles Like This