Се ypна вoeн хеликоптер во Турција, зaгинaa девет лица

Поврзано

САД доби нова федерална држава

Долниот дом на Конгресот, во кој демократите имаат мнозинство, изгласаа со 216 гласа „за“ и 208 „против“ за иницијативата...

Пронајдени фалсифиkyвани вакцини на Фајзер во Мексико и Полска

Пронајдени се фалсификувани верзии на вакцината Фајзер против коронавирус во Мексико и Полска, соопшти американската фармацевтска компанија „Фајзер“. Властите во...

Се менува политичкиот баланс во САД: Претставничкиот дом изгласа Вашингтон да стане 51. држава

Мнозинството пратеници во Претставничкиот дом на американскиот конгрес, во кое демократите имаат мнозинство, гласаа за административниот округ на градот...
- Advertisement -

Воен хеликоптер се урна во источна Турција, при што загинаа 9 лица, а четири беа повредени, соопшти турското Министерство за одбрана.

Несреќата се случила во провинцијата Битлис. Повредените војници биле хоспитализирани.

Лекарите и припадниците на безбедносната служба се на лице место.

Причината за падот на хеликоптерот, како што соопшти Министерството за одбрана, е дефект на леталото.

Latest News

(Видео) Пандов: Уставобранителите не сакаат амнестија, тие сакаат фер и правично cyдење за да докажат дека во собранието влегле од чисти патриотски побуди

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This