October 28, 2021, 5:54 am

Се ypна руски бomбapдер Су-24

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рускиот бомбардер Су-24 се урна во близина на градот Перм, објави прес-службата на Централниот воен округ. Пилотите се катапултираа.
„Пилотите се пронајдени, живи се, се пренесуваат во болница на преглед“, рекол информиран извор за Спутник.
Според прес -службата на Централниот воен округ, бомбрдерот бил испратен во фабриката за поправка на авиони за планирани поправки. Падна на 95 километри западно од Перм во шумско подрачје.
„Хеликоптерот на службата за пребарување и спасување беше испратен да ги евакуира пилотите од местото каде што слетаа. Авионот летал без оружје“, се наведува во соопштението.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This