October 24, 2021, 8:10 am

Дали е можно? Северна Кореја досега нема ниту еден случај ковид-19, велат од СЗО

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

– Северна Кореја досега не потврди ниту еден случај на ковида -19, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО).

Според податоците со кои располага СЗО, Северна Кореја тестирала 693 лица за вирусот корона од 30 јули до 5 август, а сите тестови се покажале негативни, пренесува агенцијата Тасс.

Властите на Северна Кореја тестираа вкупно 36.000 луѓе од појавата на пандемијата на вирусот корона, но ниту еден случај не е потврден.

Latest News

Мицкоски: Масовно да излеземе на изборите и да избереме промени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера од Охрид ги повика граѓаните да се обединат и мобилизираат, се со цел...

More Articles Like This