СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: Утринава земјотрес го потресе Скопје!

  • May 14, 2017

Земјотрес со јачина од 3.9 степени утринава во точно 04.08 минути го потресе Скопје

zemjotres_2017

Земјотресот бил со епицентар во близина на Скопје, поточно на 15 километри источно од центарот на градот, 2 километри северно од Петровец и 1 километар југоисточно од скопско Кадино.

591801.local

 

Претходно «
Следно »